ارتودنسی لینگوال (چسباندن سیم و براکت های ارتودنسی پشت دندان ها )

اگر شما یک فرد بالغ هستید که به دنبال گزینه‌های مختلف درمان برای کمک به به دست آوردن لبخند رویایی خود هستید، ممکن است درباره بریس‌های لینگوال شنیده باشید. اما بریس‌های لینگوال دقیقا چه هستند و هزینه آنها چقدر است؟ بریس‌های لینگوال، که بریس‌های داخلی نیز نامیده می‌شوند، یک درمان برای صاف کردن دندان‌ها هستند، که به لطف مخفی بودنشان گزینه‌ی محبوبی برای بزرگسالان شناخته شده‌اند. بریس‌های لینگوال برای کمک به مخفی نگه داشتن درمان، به جای قسمت خارجی دندان‌ها در داخل دندان متصل می‌شوند و هنگام خندیدن پنهان هستند.بریس‌های لینگوال برای دندان‌ها سفارشی هستند. متخصص ارتودنسی یک قالب‌گیری دقیق یا اسکن دیجیتال از دندان‌های شما می‌گیرد، که برای ساخت سیم‌های سفارشی و براکت‌ها به کار می‌رود تا به درستی روی خط دندان‌ها قرار گیرند و به تدریج آنها را به سمت موقعیت دلخواه حرکت می‌دهند.

بریس‌های لینگوال یا پشت دندانی یک گزینه‌ی جدید برای صاف کردن دندان‌ها هستند که باید توسط متخصص ارتودنسی بسیار ماهر استفاده شوند. از آنجایی که ارتودنسی لینگوال نیازمند سطح خاصی از مهارت متخصص ارتودنسی و همچنین کارکنان است، همه‌ی ارتودنتیست‌ها این گزینه را ارائه نمی‌دهند.هنگامی که فشار مورد نیاز برای حرکت دندان‌ها به سطح داخل به جای سطح خارجی اعمال می‌شود، ارتودنتیست باید کنترل درستی بر روی نوع حرکاتی که می‌توانند رخ دهند و رخ می‌دهند داشته باشد. فقط یک متخصص ارتودنسی لینگوال باتجربه قادر به ارائه یک تجربه لذت بخش و نتیجه قابل پیش بینی و با کیفیت بالا خواهد بود. شما به راحتی می‌توانید یک متخصص ارتودنسی لینگوال در نزدیکی خود پیدا کنید، درست همین جا! مرکز مراقبت‌های ارتودنسی با سال‌ها تجربه در درمان ارتودنسی لینگوال می‌تواند به عنوان بهترین گزینه برای شما باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید.

انواع مختلف بریس‌های پشت دندانی چه هستند؟


اینکاگنیتو و آی بریسز  Harmony، سوراسمایل، اسپید، و این اویشن ال، برندهای مشهور بریس‌های لینگوال هستند که در مطب‌های ارتودنسی ارائه می‌شوند. مهم نیست که ارائه دهنده درمان زیبایی غیرجراحی شما چه نوع بریس لینگوالی استفاده می‌کند، به تضمین می‌شود که نتایجی عالی خواهید داشت. برخی از بریس‌های لینگوال رایج به شرح زیر هستند:

بریس هارمونی (Harmony)

بریس‌های لینگوال هارمونی، بریس‌های لینگوال سلف لیگیت سفارشی هستند. (سلف لیگیت اشاره به براکت‌ها با اصطکاک کمتر دارد و این نوع براکت‌ها نیازی به کش برای نگه داشتن سیم در محل ندارند) هر براکت برای متناسب بودن و تطبیق با دندان‌های شخصی شما به طور سفارشی ساخته می‌شود، که باعث راحتی زیاد آنها می‌شود. بریس‌های لینگوال هارمونی یک سیستم پنهان برای صاف کردن دندان هستند که به سطح داخل دندان‌ها متصل می‌شوند.آنها درهای کوچک در جلوی براکت دارند تا سیم را در جای خود نگه دارند. بریس‌های لینگوال هارمونی یک راه حل مخفی عالی برای درمان ارتودنسی بزرگسالان ونوجوانان هستند.

بریس‌های اینکاگنیتو

بریس‌های اینکاگنیتو براساس سفارش مشتری ساخته می‌شوند و کاملا با دندان‌های او مطابقت دارند. آنها توسط شرکت ۳M تولید می‌شوند و بیشتر از طلا ساخته شده‌اند. در بریس‌های اینکاگنیتو از کش‌های نامرئی کوچک برای نگه داشتن سیم متصل به بریس‌ها در پشت دندان شما استفاده می‌شود، به این معنی که آنها سلف لیگیت نیستند.

بریس‌های سوراسمایل لینگوال

بریس‌های سوراسمایل یک جایگزین برای عوامل منفی که استفاده کنندگان از بریس‌های سرامیکی و بریس‌های نامرئی تجربه می‌کنند، ارائه می‌دهند. بریس‌های سرامیکی از مد افتاده نمی‌توانند ظاهری صاف و براق و نامرئی که بیماران امروزی به دنبالش هستند را ارئه دهند.تراز کننده‌های نامرئی در سال ۱۹۹۸ عرضه شدند، و بسیاری از افراد خواهان این گزینه‌ی درمان نامرئی بودند، اما این تراز کننده‌های پلاستیکی نامرئی در توانایی‌های حل مشکل بسیار محدود هستند. آنها نمی‌توانند اوربایت‌ها، شلوغی دندان یا مشکلات کراس بایت یا بایت معکوس شدید را درمان کنند.سوراسمایل یک درمان مخفی برای نوجوانان و افراد بالغ است که تمام مشکلات رایج ارتودنسی از جمله اوربایت شدید و شلوغی دندان را رفع می‌کند. سوراسمایل به طور کامل نامرئی است و از پیشرفت‌های اخیر در تصویربرداری ۳ بعدی و تکنولوژی CAD / CAM برای ارائه‌ی بریس‌های پشت دندانی مدرن استفاده می‌کند. این ابزارهای پیچیده و آرچ وایرهای سفارشی برای درمان لینگوال، باعث به دست آوردن دقت بی‌نظیر، کنترل عالی، و سطوح جدیدی از کارایی شده‌اند. درمان با ارتودنسی لینگوال را می‌توان با درمان لبیال برای هر قوس ترکیب کرد.

چه مشکل دندانی می‌تواند توسط بریس‌های لینگوال درمان شود؟


بهم ریختگی یا شلوغی دندان

شایع‌ترین عارضه‌ی اصلاح شده در مراقبت‌های ارتودنسی بهم ریختگی یا شلوغی دندان است. شلوغی دندان می‌تواند منجر به ساییدگی زودهنگام دندان‌ها و بهداشت دهان و دندان ضعیف و مشکلات مرتبط با فک ‌شود.

شکاف و فاصله

شکاف یا فاصله‌ی بیش از حد بین دندان‌ها می‌تواند ناشی از دندان‌های از دست رفته یا فک بزرگ باشد.

کراس بایت

کراس بایت زمانی ایجاد می‌شود که دندان‌های بالایی توسط دندان‌های پایینی همپوشانی می‌شوند. این عارضه می‌تواند منجر به سایش بیش از حد در دندان‌های پایین و ناهنجاری‌های فکی شود.

اوبایت

اوربایت زمانی رخ می‌دهد که دندان‌های جلویی بالا به شدت روی دندان‌های جلویی پایین را می‌پوشانند. این می‌تواند منجر به سایش بیش از حد دندان و پس رفت لثه شود.

اپن بایت

اپن بایت  زمانی رخ می‌دهد که دندان‌های فک بالا و پایین به خوبی نمی‌توانند بر روی یکدیگر قرار گیرند. این می‌تواند به سایش بیش از حد و شکستگی دندان خلفی منجر شود.

اورجت/ جلوآمدگی

(به طور معمول توسط بیماران با عنوان اوربایت شناخته می‌شود) اورجت زمانی رخ می‌دهد که دندان‌های جلویی بالا نسبت به دندان‌های جلویی پایین خیلی جلو آمده هستند. این مشکل می‌تواند منجر به شکستن یا لب پر شدن دندان‌ها ، مشکل بستن لب‌ها در اطراف دندان‌ها و چندین مشکل دیگر شود.

مزایای بریس‌های لینگوال

مزیت‌های ارتودنسی لینگوال (پشت دندانی ) شامل مورد زیر می‌باشد:

  • بریس‌های لینگوال راز شما هستند: آنها پنهان هستند زیرا در داخل دندان‌های شما قرار دارند.
  • آنها بسیار دقیق هستند: بریس‌های لینگوال این امکان را به دندان‌ها می‌دهند تا به طور خیلی دقیق در موقعیت مطلوب قرار گیرند.
  • آنها ترکیبی واقعا منحصر به فرد دارند: این بریس‌ها مخفی و دقیق هستند. برعکس تراز کننده‌ها مخفی هستند اما در این حد دقیق نیستند. بریس‌هایی که در سطح خارجی دندان نصب می‌شوند دقیق هستند اما مخفی نیستند.
  • بریس‌های لینگوال برای تمام گروه‌های سنی مناسب هستند: آنها می‌توانند برای درمان هر بیماری که می‌تواند با بریس‌های بیرونی درمان شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بدان معنی است که کودکان، نوجوانان و بزرگسالان می‌توانند با روش ارتودنسی لینگوال تحت درمان قرار گیرند.
  • بریس‌های لینگوال را می‌توان بصورت سفارشی ساخت: نوع بریس‌های لینگوال که پزشک استفاده می‌کند به صورت سفارشی ساخته می‌شوند. براکت‌ها و سیم‌ها سفارشی هستند. این تضمین می‌کند که دستگاه به طور خیلی دقیق در داخل دندان‌ها قرار می‌گیرد و در نتیجه امکان این را فراهم می‌کند تا پزشک دندان‌ها را به طور خیلی دقیق به سمت موقعیت مطلوب حرکت دهد.
  • بریس‌های لینگوال علامت‌های دائمی سفید در بیرون سطح دندان‌ها به جای نمی‌گذارند: اگر بیماران بهداشت دهان و دندان خوب را حفظ کنند و تکرار مصرف قند را در طول درمان ارتودنسی کاهش دهند، آسیب (علامت‌های سفید، دکلسیفیکاسیون، پوسیدگی) چه در بریس‌های داخلی و چه بریس‌های خارجی مشکلی نیست. با این حال اگر دستورالعملهای بهداشت دهان را دنبال نکنید و برخی علامت‌های سفید بر روی دندانها ایجاد شوند، در بریس‌های لینگوال آنها نمی‌توانند دیده شوند.
  • بریس‌های لینگوال این امکان را فراهم می‌کنند که حتی با وجود اینکه درمان به پایان نرسیده، پیشرفت را ببینید: با این بریس‌های داخلی، بهبود در ظاهر دندان‌ها به محض رخ دادن آشکار است. این روش به ویژه برای بیمارانی مناسب است که با وجود تمام نشدن درمان می‌خواهند دندان‌هایشان بهتر به نظر برسند.

آنچه که در اولین جلسه‌ی درمان انتظار می‌رود


ارتودنسی لینگوال با انجام یک مشاوره شخصی، گاهی اوقات شامل اشعه ایکس دیجیتالی و معاینه کامل صورت است. باتوجه به چیزی که پزشکتان می‌بیند، شما یک طرح سفارشی طراحی شده برای اصلاح نیازهای ارتودنسی شخصی خود دریافت خواهید کرد و سبک زندگی و خواسته‌های شخصی شما در نظر گرفته می‌شود. هدف متخصص ارتودنسی این است که به شما درک روشنی از تمام گزینه‌های درمان و طول مدت درمان بدهد.

آیا بریس‌های لینگوال صدمه می‌زنند؟


در حالی که بریس‌های معمول به علت اصطکاک ثابت ممکن است موجب ناراحتی روی گونه‌ها و لب‌ها شوند، بریس‌های لینگوال ممکن است باعث ناراحتی در زبان شما شود، اما نه همیشه. متخصص ارتودنسی دستورالعمل‌های خاصی را در روزی که بریس‌های لینگوال را نصب می‌کنید، به شما می‌دهد. این ممکن است شامل قرار دادن موم  بر روی بریس‌ها به مدت ۲ تا ۳ شب اول به منظور زمان دادن برای عادت کردن به بریس‌ها باشد.

چگونه بریس‌های لینگوال را تمیز ‌کنم؟


وقتی بریس‌ها روی دندان‌ها قرار دارند، چه لینگوال چه معمول، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نیاز به تلاش بیشتری دارد. یک مسواک برقی و دستگاه نخ دندان آبی نیز می‌توانند بسیار مفید باشند. اقلامی مانند مسواک بین دندانی و نخ دندان خاص از طریق متخصص ارتودنسی و فروشگاه‌های محلی قابل دسترسی هستند. متخصص ارتودنسی به شما ابزار و دستورالعمل‌های لازم برای حفظ و نگهداری از بریس‌ها و دندان‌ها را به بهترین شکل ارائه می‌دهد.

بریس‌های لینگوال یا پشت دندانی چگونه صحبت کردن من را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟


در مراحل اولیه درمان برخی افراد ممکن است تغییرات کمی در صحبت کردن خود تجربه کنند. این مشکل به طور کلی پس از تمرین خواندن چند پاراگراف با صدای بلند خیلی سریع برطرف می‌شود، و معمولا طی چند روز خودش رفع می‌شود. هر گاه یک وسیله بین دندان‌های شما و زبانتان قرار می‌گیرد، چه اینویزیلاین های شفاف یا بریس‌ها، ممکن است به زمانی برای تنظیم آنها نیاز باشد. در یک زمان کوتاه زبان شما سازگار خواهد شد و گفتار نرمال از سر گرفته خواهد شد.مطمئن شوید که روزی که بریس‌ها نصب می‌شوند دستورالعمل‌های پزشک خود را دنبال کنید. برای تسریع اصلاح تکلم، پزشک از شما می‌خواهد که برخی عبارات را تلفظ کنید.

چه گزینه‌های دیگری در دسترس هستند؟


در حالی که بریس‌های معمول به طور کلی برای افرادی که نیاز به درمان گسترده‌ای دارند توصیه می‌شود، گزینه‌های درمان دقیق دیگری وجود دارند که ممکن است گزینه‌ای برای درمان شما باشند. بریس‌های سرامیکی مانند بریس‌های فلزی کار می‌کنند اما در این روش از براکت‌های سرامیکی شفاف یا رنگ دندان و اغلب سیم‌های رنگ دندان برای ظاهر کمتر آشکار استفاده می‌شود.بسته به مورد منصر به فرد شما، همچنین ممکن است متقاضی مناسبی برای اینویزیلاین باشید که در این روش از یک سری از تراز کننده‌های شفاف برای تغییر تدریجی موقعیت دندان‌ها در طول زمان استفاده می‌شود.سرانجام، شما باید یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا دندان‌ها و بایت شما را به منظور کمک به تشخیص اینکه کدام روش درمان می‌تواند بهترین لبخند را به شما بدهد، ارزیابی کند. فقط یک متخصص ارتودنتیسی می‌تواند تمام گزینه‌های درمان در دسترس را به شما ارائه دهد و درباره نکات خوب و بد مربوط و هزینه‌های هر گزینه صحبت کند.

هزینه‌ی بریس‌های لینگوال چقدر است؟


بریس‌های لینگوال هزینه‌ی بیشتری نسبت به بریس‌های معمول دارند، زیرا آنها یک راه حل کاملا سفارشی هستند که در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته شده‌اند تا به طور کامل اندازه و جفت دندان‌هایتان باشند. درمان با بریس‌های لینگوال همچنین نیاز به مراجعه‌ی بیشتر و زمان ملاقات طولانی‌تر نسبت به بریس‌های معمول دارد، در نتیجه هزینه‌ی این درمان نیز بیشتر است. درمان کامل ۱۸ تا ۳۶ ماه گران‌تر از بریس‌های خارجی معمول خواهند بود، با این حال، هزینه‌ها براساس مورد متفاوت هستند.اگر شما نیاز به هر گونه تجهیزات اضافی و یا یک دوره طولانی‌تر درمان داشته باشید، هزینه می‌تواند بیشتر باشد. تنها راه برای ارزیابی مناسب بودن بریس‌های لینگوال برای شما و دریافت قیمت دقیق برای هزینه‌های درمان، ابتدا مشاوره رو در رو با متخصص ارتودنسی می‌باشد تا بتواند نیازها، نگرانی‌ها و انتظارات درمان شما را دقیقا ارزیابی کند.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *